88532249 | 88532250       info@webinaronline
 وبینار آنلاین Webinaronline
  صفحه نخست

سرور بیگ بلو باتن

سرور بیگ بلو باتن
تاريخ:اول اسفند 1401 ساعت 14:53   |   کد : 10167   |   مشاهده: 2557

بیگ بلو باتن راهی آسان برای برگزاری کلاس‌ و وبینار آنلاین.

سرعت توسعه و پیشرفت تکنولوژی در طی دهه اخیر از زمان اختراع تلویزیون و تکنولوژی‌های مشابه سریع‌تر و فراگیرتر بوده است. از زمان اختراع رادیو و تلویزیون و سپس گسترش اینترنت، و گوشی هوشمند در 10 سال اخیر، سرعت زندگی و پیشرفت تکنولوژی معنای جدیدی پیدا کرده است. همگانی شدن دسترسی به اینترنت و گوشی هوشمند باعث شد بسیاری از کارهای روزمره به گونه‌ای دیگر انجام شود. پرداخت قبوض به صورت آنلاین یا تلفنی می‌تواند یکی از این نمونه‌ها باشد. همچنین در سه سال اخیر با شیوع ویروس کرونا و وقفه در فعالیت‌های روزانه، کارهای حضوری به سمت آنلاین شدن حرکت کرد. در ابتدا گمان می‌رفت بسیاری از این فعالیت‌ها پس از بهتر شدن اوضاع کرونا، به شیوه قبل بازگردند ولی نه تنها اینگونه نشد، بلکه امروز با وجود کنترل شدن ویروس کرونا، برخی از شیوه‌های جدید، جایگزین شیوه‌های قدیمی شد. (گاهی هر دو شیوه به طور همزمان قابل استفاده هستند) نمونه‌ی آن می توان کلاس‌های مجازی و وبینارها را نام برد که کمک نرم افزارهای مختلف قابل تحقق است. در دوران کرونا بسیاری از دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی و شرکت‌ها از نرم افزارهای مختلف برای پیش بردن کارهای خود استفاده کردند. یکی از نرم افزارهای کلاسهای آنلاین و وبینار، بیگ بلو باتن است. در ادامه توضیح بیشتری درباره‌ی آن می‌دهیم.
 

بیگ بلو باتن چیست؟
بیگ بلو باتن یک نرم افزار متن باز برای برگزاری وبینار و کلاس آنلاین است و برخلاف سیستم‌های کنفرانس وب دیگر که برای استفاده از آن به نرم افزار سیستم نیاز است، نیاز به نصب نرم افزار ندارد و می‌توان آن را در وب اجرا کرد. به این معنا که شما تنها با در اختیار داشتن یک دستگاه مانند گوشی، تبلت و یا لپ تاپ و مرورگر (+ لینک کلاس) می‌توانید وارد کلاس خود شوید و از آن استفاده کنید. بیگ بلو باتن کاربرپسند است و می‌توان خیلی سریع کار با آن را یاد گرفت. ساده بودن یک نرم افزار مزیت بسیار بزرگی برای آن است. یک نرم افزار هرچقدر خوب باشد، اگر پیچیده باشد و در تجربه اول کاربر را با اصطلاحات و کاربردهای بی‌شمار گیج کند، احتمال بازگشت کاربر به این نرم افزار از آنچه به نظر می آید کمتر خواهد بود.

طراحی شده برای یادگیری آنلاین

گسترش بسیاری از قابلیت‌های اصلی بیگ بلو باتن برای درگیر کردن دانش آموزان یا دانشجویان است. به این معنا که موجب شود در اصل موضوع و محتوای درس غرق شوند و تمرکز بالایی داشته باشند.

تعامل بهتر با کاربران

اگر تدریس می‌کنید، بیگ بلو باتن به شما کمک می‌کند تا با دانش آموزان از طریق 7 راه زیر تعامل داشته باشید:
1. تخته سفید با قابلیت استفاده اشتراکی
2. اتاق استراحت (گروهی و تک نفره)
3. چت (عمومی و خصوصی)
4. نظرسنجی
5. نت‌های اشتراکی
6. انتخاب تصادفی دانش آموزان
7. ایموجی
8. وصل کردن میکروفون و وبکم
9. اشتراک‌گذاری صفحه دسکتاپ

برای نصب سرور بیگ بلو باتن چه شرایطی لازم است؟

سروری که برای نصب بیگ بلو باتن نیاز دارید باید موارد زیر را در بر بگیرد:
- حداقل 8 هسته پردازنده
- نصب برنامه داکر بر روی سیستم (آخرین نگارش)
- سیستم عامل اوبونتو نسخه 18.04 و 64-bit
- حداقل 16 گیگابایت به همراه حافظه swap
- حداقل 50 گیگابایت حافظه (درصورتی که نیازی به ضبط نشست ها را ندارید)
- آزاد بودن و در دسترس بودن پورت‌های 80 و 443 بر روی پروتکل TCP
- آزاد بودن و در دسترس بودن پوردهای 16384 الی 32768 بر روی پروتکل UDP
- پهنای باند متقارن حداقل 100 مگابیت بر ثانیه
- استفاده نشدن پورت‌های 80 و 443 در سرور توسط سایر برنامه‌ها
- یک نام دامنه و یک IP اینترنتی Valid جهت تخصیص به سرور.

نصب سرور بیگ بلو باتن با وبینار آنلاین

شما همچنین می‌توانید با اجاره سرورهای اختصاصی یا سرور مجازی از سرویس بیگ بلوباتن که از قبل روی آن نصب شده استفاده کنید. با توجه به نیاز و مدت زمان استفاده، به بخش خرید کلاس آنلاین و وبینار مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 
 

 

https://webinaronline.ir/News/1/10167

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کاربردها

نماد اعتماد، اینماد