88532249 | 88532250       info@webinaronline
 وبینار آنلاین Webinaronline
  صفحه نخست

  ورود اعضا

ورود با تلفن همراه / ایمیل

  نام کاربری(ایمیل یا تلفن همراه )

  کلمه عبور

کلاس آنلاین چیست؟

کلاس آنلاین چیست؟
   تاريخ:بيست و چهارم دی 1401 ساعت 14:28   |      کد : 10151   |      مشاهده: 425
همزمان با دسترسی گسترده اینترنت میان مردم جهان و شیوع بیماری های واگیردار در سالهای اخیر، افراد برای برطرف کردن نیازهای آموزشی خود به کلاسهای آنلاین برای آموزش روی آورده‌اند. کلاس آنلاین روش یادگیری آنلاین است که به صورت مجازی برگزار می‌شود و نیازی به حضور فیزیکی افراد نیست. از این رو به آن کلاس مجازی نیز می‌گویند. کلاس آنلاین روشی ساده، راحت و سریع هستند که افراد می‌توانند تداوم و کیفیت یادگیری خود را ارتقا دهند.
مزیت کلاسهای آنلاین
1- برای کلاس‌های آنلاین نیازی به حضور فیزیکی نیست و استاد و دانشجو هرجای دنیا باشند، تنها با استفاده از اینترنت پرسرعت، گوشی، تبلت و یا لپ تاپ می توانند کلاسهای خود را برگزار کرده و تبادل اطلاعات را انجام دهند.
2- کاربران می‌توانند همانند کلاسهای حضوری از طریق ابزارهای کلاس دست خود را بالا ببرند و با متصل کردن میکروفن سوالات خود را مطرح کنند و یا در مباحث مطرح شده شرکت کند و اظهار نظر کنند.
3- میتوان افراد را برای انجام تمرین‌ها و یا فعالیت‌های کلاسی به گروهای کوچکتر تقسیم کرد و نظارت دقیق تری را برقرار کرد.
4- امکان آپلود فایل و ویدیو توسط کاربران و میزبان کلاس آنلاین وجود دارد که همین کارایی سطح اطلاعات و سرعت آن را بیشتر میکند.
5- کلاسهای آنلاین برای افراد کارمند گزینه ی مناسبی است و در وقت آنها صرف جویی میکند.
6- لازم نیست نگران مشکلاتی از قبیل ترافیک در وسایل حمل و نقل و خستگی ناشی از رفت و آمد برای کلاس ها باشید.

انواع کلاسهای آنلاین
کلاس‌های آنلاین به دو صورت با نظارت و بدون نظارت تشکیل می‌شوند.
- با نظارت: کلاسهایی که با حضور معلم و یا استاد مربوطه به صورت زنده تشکیل میشوند. این روش مشابه آموزش حضوری و سنتی است و در زمانی معین برگزار میشود. برای نزدیکتر شدن هرچه تمام تر آموزش مجازی به آموزش حضوری، افراد کلاس میتوانند با روشن کردن میکروفن و وبکم تلاش کنند تا تمرکز خود را حفظ کرده و مشارکت خود را بالا ببرند.
- بی نظارت: اینگونه کلاس توسط ویدیوهایی ارائه میشود که از قبل ضبط شده‌اند. معمولا برای دریافت و استفاده از این ویدیوها زمانی محدود در نظر گرفته میشود.
هر دو کلاس ها قابلیت آزمون و امتحان را در خود دارند. بنابراین تصحیح آزمون‌ها سریعتر انجام می‌شود.

تجهیزات مورد نیاز برای کلاس آنلاین
- اینترنت: برای مشارکت در کلاس و یادگیری، نیازمند اینترنت با سرعت مطلوب هستیم.
- لپ تاپ، کامپیوتر، گوشی هوشمند: برای شرکت در کلاس نیاز به یک دستگاه هوشمند دارید. گرچه هر سه گزینه مناسب است، پیشنهاد ما استفاده از لپ تاپ و یا کامپیوتر است تا به مرور زمان بت مشکلاتی همچون سردر ناشی از خیره شدن به صفحه ی کوچک گوشی و یا ضعیف شدن چشم مواجه نشوید.
 
- میکروفون: اگر کیفیت میکروفن دستگاهی که در اختیار دارید مطلوب نیست، میتوانید میکروفون جدای از دستگاه خود تهیه کنید. اگر استاد هستید و آموزش می‌دهید، میکروفن میتواند سطح آموزش شما را ارتقا دهد.
- وبکم: اگر دوربین موجود در دستگاه هایی که در اختیار دارید به خوبی کار نمی‌کند، می‌توانید وبکم را به طور جداگانه تهیه کنید. تهیه‌ی وبکم میتواند تاثیر زیادی بر کیفیت آموزش شما بگذارد.

 
نرم افزارهای پیشنهادی برای کلاس های آنلاین
BigBlueButton
BigBlueButton یک نرم‌افزار متن باز برای برگزاری کلاس های آنلاین است. این برنامه همچنین برای کنفرانس ویدیویی نیز استفاده می‌شود. BigBlueButton تمام ویژگی‌های کلاس مجازی از جمله: پخش ویدیو، پخش صدا، اشتراک گذاری نت ها، ضبط جلسات و ... را دارد.

Adobe Connect (ادوبی کانکت)
ادوبی کانکت نرم افزار دیگری برای برگزاری کلاس‌های آنلاین است که با توجه به سرعت اینترنت‌های خانگی، گزینه‌ی مناسبی برای کاربران است. ادوبی کانکت همانند هر برنامه‌ی مشابه کلاس آنلاین از قابلیت‌هایی از جمله: آپلود تصاویر، پخش powepoint، استفاده از وایت برد و ... برخوردار است.

خرید کلاس آنلاین
نرم افزار کلاس مجازی ما با زیرساخت BigBlueButton است. می‌توانید بلافاصله پس از پرداخت از قابلیت های یک کلاس خصوصی برای خود استفاده کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ی خرید میتوانید به سایت مراجعه کنید:
Webinaronline.ir

https://webinaronline.ir/News/1/10151

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کاربردها