88532249 | 88532250       info@webinaronline
 وبینار آنلاین Webinaronline
آموزش نصب Bigbluebutton در وردپرس wordpress
تاريخ : بيست و سوم ارديبهشت 1399 ساعت 13:26   کد : 21
برای شروع به پیشخوان وردپرس خود مراجعه نموده و  سپس به بخش افزونه ها (پلاگین ها) وارد شوید و روی دکمه افزودن مطابق تصویر زیر کلیک نمایید:
 


در این بخش در قسمت جستجوی پلاگین ها bigbluebutton را سرچ نمایید.

سپس افزونه ی مرتبط را نصب و فعال نمایید. بعد از نصب افزونه، در منو روی بخش نمایش کلیک کرده و در منو کشویی باز شده روی ابزارک ها کلیک نمایید:
 

در بخش ابزارک های وردپرس، همانند تصویر زیر همه ی افزونه های نصب شده را می توانید ببینید در این قسمت با استفاده از عملیات drag , drop پلاگین بیگ بلو باتن را به پانویس وردپرس اضافه نماییدتا این پلاگین  به فوتر شما اضافه گردد.
 


مرحله دوم : روی افزونه ی BigBlueButton در بخش تنظیمات  کلیک نمایید.
 

در این مرحله وارد تنظیمات عمومی بیگ بلو باتن می شوید و شما مستلزم ورود اطلاعاتی از کلاس خریداری شده هستید،

♦ در کادر اول باید آدرس کلاس را بدون پنل مدیریتی گرین لایت (green light) وارد نمایید. 
♦ در کادر دوم کد رمز مشترک کلاس را از پلتفرم تحویل گرفته و وارد کادر نمایید. سپس تنظیمات را با کلیک بروی save settting ذخیره نمایید .
 بعد از وارد کردن اطلاعات  در کادر های فوق، پنجره هایی مطابق با تصویر زیر برای شما باز می گردد :
 

پس از ورود اطلاعات روی گزینه ی create کلیک نمایید به این ترتیب این مرحله نیز به پایان رسیده و کلاس شما در UI سایت قابل مشاهده می باشد:


با کلیک روی گزینه ی join می توانید وارد کلاس بیگ بلو باتن شوید
 

 

وبينار (WEBINAR) چیست ؟

"وبینار"از ترکیب دو واژه وب و سمینار تشکیل شده است (Web based Seminar) و به معنی بستری مجازی است که ‌ميتوان آموزش‌ها و جلسات را با استفاده از آن بصورت برخط برگزار نمود. وبینارها اغلب با هدف آموزش نرم‌‌افزار، به اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد یک محصول یا خدمت جدید، ارتقای یک برنامه و … برگزار می‌شوند. ابزارهای آنلاینی که وجود دارند این امکان را برای سازمان‌ها فراهم می‎کنند تا به سادگی میزبان یک وبینار باشند. با استفاده از وبينار، شما می‌توانید نشست های باکیفیت و مقرون‌ به صرفه ایجاد کنید.
نماد اعتماد، اینماد