88532249 | 88532250       info@webinaronline
 وبینار آنلاین Webinaronline
سمینار با وبینار چه فرقی دارد؟
وبینار از دو واژه‌ی وب و سمینار تشکیل شده است. اما تفاوت وبینار و سمینار چیست؟
تاريخ : بيست و هفتم فروردين 1402 ساعت 12:51   کد : 10174

سمینار یا وبینار؟
حتما خیلی پیش آمده بخواهید برنامه‌های خود را عقب بیندازید بخاطر اینکه نمی‌خواستید مسافتی طولانی طی کنید و یا دلتان می‌خواست در خانه بمانید و کارهایتان را انجام دهید و همچنین از زمان شیوع ویروس کرونا و عوض شدن نحوه تعامل بشر (لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دورکاری)، استفاده از وبینارها رایج شدند و مشکل تنبلی و سختی کار به نحوی حل شد. روش مجازی در بسیاری از فعالیت های اجتماعی، و در پی آن جایگزین کردن سیمینارها و کلاس‌های حضوری به صورت آنلاین بسیار رایج شد بسیار مورد پسند افراد قرار گرفت.
واژه‌ی وبینار و سمینار را حتماً بارها شنیده‌اید. وبینار خودش به معنای سمیناری است که تحت وب تشکیل شود (web-based Seminar). یعنی همان سمینار خودمان ولی فرق آن این است که با استفاده از نرم افزار و یا مرورگرهایی که قابلیت برگزاری سمینار را به ما می‌دهند برگزار می‌شود.

8 تفاوت وبینار و سمینار
برای درک بهتر از معانی بررسی شده، در ادامه به تفاوت آنها می‌پردازیم:
1- مهمترین تفاوت وبینار و سمینار، نحوه‌ی برگزاری آنها است. بدین ترتیب که وبینار به صورت آنلاین برگزار می‌شود و نیازی به حضور فیزیکی ارائه دهنده وجود ندارد. درحالی که سمینار نیاز به مکان و تجهیزات مشخص برای برگزاری دارد.
2- در سمینار، ارتباط محدود است و حالت تعاملی بودن وبینار را ندارد.
3- برگزاری وبینار بسیار به صرفه تر از سمینار است. برای سمینار حداقل به تجهیزاتی همچون پروژکتور، فضای مناسب و سیستم مناسب نیاز است. ولی در وبینار تنها با استفاده از لپ تاپ و متصل شدن به وب می‌توانید به راحتی وبینار برگزار کنید و یا در آن شرکت کنید.
4- شرکت کنندگان در سمینار بخاطر حضوری بودن، در مکان محدود هستند ولی در وبینار به دلیل محدودیت در مکان و زمان می‌توانند از هرجای دنیا و در زمان محلی خود در جلسات شرکت کنند.
5- استفاده از وبینار بسیار راحت است و فرد ارائه دهنده استرس کمتری را نسبت به فردی تجربه می‌کند به سمینار حضوری برگزار می‌کند. مثلاً فردی که وبینار ارائه می‌دهد بر روی مبل راحتی خانه‌اش می‌نشیند. در صورتی که در وبینار از وبکم استفاده شود، فرد می تواند حتی پای خود را روی مبل بگذارد و یا هر طور که می‌خواهد بنشیند. اگر هم تصویری نباشد که چه بهتر! ضیافت به پا می‌کند و می‌تواند چای بنوشد و با خیالی آسوده بحث مورد نظر را توضیح دهد.
6- به لطف قابلیت نظرسنجی در وبینار، می‌توان نظرات مخاطب را گردآوری کرد و در فرصت‌های بعدی از آن استفاده کرد.
7- بدیهی است هزینه برگزاری وبینار بسیار کمتر از سمینار خواهد بود. بنابراین به صرفه تر از برگزاری سمینار است.
8- خصوصیت وبینار این است که تعداد افراد شرکت کننده در آن بسیار بیشتر از سمینار هستند. بنابراین اطلاعات و یا محصول مورد نظر شما به افراد بیشتری و در مکان‌های مختلف ارائه می‌شود.


استفاده از وبینار بهتر است یا سمینار؟
برای پاسخ دادن به این سوال نمی‌توان نظر قطعی داد. بهتر بودن هر کدام بستگی به موارد بسیاری از جمله بودجه و نظر مسؤلین یک مؤسسه یا شرکت بستگی دارد. امروزه، بسیاری از شرکت‌ها از هر دو روش حضوری (سمینار) و مجازی ( وبینار) استفاده می‌کنند.

برای ارائه چگونه وبینار تهیه کنیم؟
وبینارآنلاین با ارائه سرویس‌های متنوع آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. سرویس ارائه شده در سایت ما با زیرساخت بیگ بلو باتن است. کار با بیگ بلو باتن به قدری ساده است که تنها با قرار گرفتن در محیط وبینار، به راحتی می‌توانید از تمام قابلیت های آن بهره ببرید. اگر از خرید قطعی مطمئن نیستید، در ابتدا نسخه‌ی رایگان (دمو) وبینار را از وبسایت تهیه کنید و در صورت رضایت، بسته به ظرفیت و طول زمانی که به آن نیاز دارید به خرید سرویس مورد نظر اقدام کنید. توجه داشته باشید در صورتی که تاکنون از سایت خرید نکرده‌اید حتما باید در سایت ثبت نام کنید. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


وبينار (WEBINAR) چیست ؟

"وبینار"از ترکیب دو واژه وب و سمینار تشکیل شده است (Web based Seminar) و به معنی بستری مجازی است که ‌ميتوان آموزش‌ها و جلسات را با استفاده از آن بصورت برخط برگزار نمود. وبینارها اغلب با هدف آموزش نرم‌‌افزار، به اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد یک محصول یا خدمت جدید، ارتقای یک برنامه و … برگزار می‌شوند. ابزارهای آنلاینی که وجود دارند این امکان را برای سازمان‌ها فراهم می‎کنند تا به سادگی میزبان یک وبینار باشند. با استفاده از وبينار، شما می‌توانید نشست های باکیفیت و مقرون‌ به صرفه ایجاد کنید.
نماد اعتماد، اینماد